Porady

Mama cukiereczka wypoczywa

Jesteśmy w trakcie pierwszych wakacji z Cukiereczkiem i jego bratem od czasu diagnozy. Na dodatek zagranicznych. Początkowo było trochę strachu o to, jak to będzie w samolocie, czy przepuszczą nam te wszystkie igły oraz tony lekarstw, które mieliśmy ze sobą, ale okazało się, że nie ma z tym najmniejszego problemu.

Szpital, w którym Cukiereczek chodzi na swoje przeglądy, jest do wyjazdów swoich pacjentów w pełni przygotowany i wydaje od ręki zaświadczenia po polsku i po angielsku. Pani na lotnisku nie robiła żadnego problemu i nawet nie chciała zerknąć na te papiery. Pan, podczas odprawy bagażu, tylko lekko przegrzebał plecak, w którym mieliśmy wszystkie cukrzycowe rzeczy, a Jaś poczuł dodatkową adrenalinę bo kazano mu stanąć w rozkroku i rozłożyć ręce, co mu się zresztą bardzo podobało.

Zobacz: Moczenie nocne u dziecka

Chwila strachu była w samolocie gdy podczas pomiaru okazało się, że cukier spadł do poziomu 39 a po zaaplikowaniu odpowiedniej ilości soku wcale nie wzrósł, lecz dodatkowo spadł do 33. Jaś oczywiście nic nie zauważył, bo był zajęty obserwowaniem widoków z okna. Na pytanie czy boli go głowa odpowiedział „trochę”. Po kilku godzinach i pewnej ilości soków oraz kanapek jakoś nas nie zdziwił wynik 340 na blacie!

Ale co ciekawe to były nasze jedyne przygody podczas wakacyjnego wyjazdu z dziwnymi poziomami cukru. Pomimo tego, że Cukiereczek ma w zasadzie przypinaną pompę tylko na posiłki (no i w nocy oczywiście), bo całą resztę czasu spędza w wodzie, cukry mamy zaskakująco dobre i stabilne.

Sprawdź: Woda do kąpieli dla niemowlaka

Co jest tym bardziej dziwne, że bardzo wiele posiłków, które spożywamy liczymy na oko, no bo jak do końca mamy sprawdzić co tam siedzi w środku tej greckiej kuchni? Wagę oczywiście mamy ze sobą, ale waga nie załatwia sprawy w przypadku greckich słodyczy, które nie do końca wiadomo z czego się składają. Choć wiadomo, że są słodkie jak cholera, bo mają w sobie sporo miodu.

Wyjazd kończy się za kilka dni, ale już go zaliczamy do udanych; greckie morze i skały (Cukiereczek jeździł z Tatą na skały i wspinał się dosyć często) są idealne dla naszej Cukierkowej rodziny. Zapewne tu jeszcze wrócimy

O mnie

Teksty

Cześć, jestem Marzena i uwielbiam spędzać czas z moimi pociechami! Jako mama dwójki wspaniałych dzieciaków, staram się promować zdrowy styl życia i pomagać im rozwijać dobre nawyki od małego. Chętnie podzielę się z Wami moimi doświadczeniami i spostrzeżeniami, które zebrałam przez te wszystkie lata bycia rodzicem - mam nadzieję, że znajdziecie tu dla siebie coś wartościowego!